O nás

Spoločnosť Tax Wizard je jedinečným konceptom spájajúcim odborné znalosti v oblasti amerických daní s dlhoročnými skúsenosťami s programom Work and Travel USA. Ako sa spoločnosť zrodila, aké je jej poslanie a kto za ňou stojí? To ti v nasledujúcich riadkoch prezradí Michal, jeden z autorov tohto jedinečného projektu. 

Ahojte, moje meno je Michal Žáčik a rovnako ako väčšina z vás, aj ja som bol účastníkom programu Work and Travel USA. Počas leta v Amerike som stretol množstvo úžasných ľudí a odniesol si domov nezabudnuteľné zážitky. Avšak ako každý účastník tohto programu, aj ja som musel po návrate z USA čeliť povinnosti podať americké daňové priznanie. Vďaka dosiahnutému ekonomickému vzdelaniu som sa rozhodol pripraviť si ho sám a naučil som sa základný princíp fungovania amerických daní.

Moja pracovná kariéra ma časom priviedla do nadnárodnej firmy, v ktorej som zhodou okolností začal pracovať ako odborník na americké daňové priznania. Na tejto pracovnej pozícii som nadobudol obrovské skúsenosti a odborný prehľad v americkej daňovej legislatíve. Vďaka týmto skúsenostiam som mohol radiť kamarátom, ako aj dovtedy neznámym ľuďom, ktorí ma oslovovali s prosbou o pomoc pri vypĺňaní amerického daňového priznania. Aktívne som sa vo waťáckej facebookovej skupine spoločnosti CKM zapájal do rôznych daňových otázok, kvôli čomu ma začalo oslovovať stále viac a viac ľudí. 

Potom prišiel rok 2019. Rok, kedy sa prvýkrát daňové priznania podávali podľa novej, neslávne známej daňovej reformy prezidenta Trumpa. Na sociálnych sieťach som si všimol frustráciu ľudí, ktorí nerozumeli, prečo sa im dane nevracajú v takých čiastkach, ako tomu bolo zvykom po minulé roky. Rozhodol som sa mnohým z nich tieto zmeny detailnejšie vysvetliť a mal som pocit, že keď im porozumeli, vzniknutú situáciu prijali ako sa hovorí "viac športovo". V tomto období som sa začal pohrávať s myšlienkou vzniku projektu Tax Wizard.

Táto myšlienka sa pomerne rýchlo zmenila v realitu, a preto vám dnes v spolupráci so svojím dlhoročným kamarátom Tomášom a spoločnosťou CKM (líder na slovenskom trhu v rámci programu Work and Travel USA) môžeme predstaviť projekt Tax Wizard.

Okrem toho, že sme odborníkmi v oblasti daní, chceme byť aj spoločnosťou, v ktorej sa prvoradý dôraz kladie na individuálny prístup k našim zákazníkom a ich spokojnosť. Veríme, že takýmto prístupom si vybudujeme pevné postavenie na trhu a budeme pre vás v otázke amerických daní voľbou číslo 1.

Ďakujem a teším sa na spoluprácu s vami! :)

Michal Žáčik, B.S.B.A

Co-founder

Zodpovený za daňové oddelenie a vzťahy so zákazníkmi spoločnosti Tax Wizard

Tomáš Panuška

Co-founder

Zodpovedný za marketingové aktivity a rozvoj podnikania spoločnosti Tax Wizard
Napíšte nám