Štátne dane - Maryland

Veľa z vás, J-1 študentov, a špeciálne plavčíkov, si pre svoj príbeh amerického leta vyberú štát Maryland. V tomto krátkom popise vám priblížime, ako je na tom Maryland z pohľadu daní. 

Maryland je úžasný štát nielen pre život počas leta, ale aj pri podaní daňového priznania. My v Tax Wizard rozlišujeme štáty v USA podľa toho, či sú daňovo prívetivé, alebo nie. Štát Maryland je pre J-1 študentov pomerne výhodná voľba z pohľadu daňového zaťaženia. 

Pri podávaní daňového priznania v Marylande platí, že ak si zarobil/a menej ako 13,850 USD, tak sa ti vrátia všetky odvedené štátne dane späť.

V prípade, ak si zarobil/a viac ako 13,850 USD, netreba zúfať, máme ešte žolíka v rukáve. V štáte Maryland je možné uplatniť tzv. Poverty income level credit. To znamená, že všetky odvedené štátne dane ti vieme získať späť až do zárobku vo výške 14,580 USD. 

V prípade, ak si zarobil/a viac ako 14,580 USD, tak daňové zaťaženie je už väčšie a treba počítať s tým, že sa ti vráti menej ako polovica zaplatených štátnych daní. 

Z našich znalostí a štatistík však vieme, že vo väčšine prípadov je zárobok J-1 študentov počas leta menší ako 14,580 USD. 

Pre refund daní v Marylande je možné využiť bežný americký bankový účet, alebo aj Wise účet. 

Veríme, že sme ti týmto článkom pomohli lepšie pochopiť zdaňovanie štátnych daní v Marylande :)

Tax Wizard tím