Založenie Wise účtu

Ahoj,

V dnešnom blogu by sme ti chceli predstaviť možnosť, ako si vytvoriť virtuálny americký účet úplne bezplatne prostredníctvom spoločnosti Wise.


Pre koho je táto možnosť výhodná?

-          Pre študentov, ktorí majú nárok na daňový refund a nemajú aktívny americký bankový účet (napr. z dôvodu zrušenia pri odchode z USA).

-          V budúcnosti môžeš tento účet využiť aj na transfer peňazí z USA na svoj domovský účet (skvelá rýchlosť, minimálne poplatky).

 

Aké sú výhody?

-          Ak máš nárok na daňový refund a nemáš aktívny americký bankový účet, je táto možnosť pre teba výhodná. V opačnom prípade by si tvoj refund musel/a žiadať prostredníctvom šeku pri ktorom nastávajú jedine nevýhody (dĺžka trvania doručenia, strata zo strany pošty a v poslednom rade 60€ poplatok za preplatenie šeku v slovenskej banke).

-          Založenie, ako aj správa účtu je úplne bezplatná – neplatiš žiadne poplatky za vedenie účtu (pri zakladaní účtu je potrebné vložiť 20€ aby si získal/a detaily tvojho bankového účtu, toto je však iba bezpečnostný prvok zo strany Wise, a tento vklad si môžeš obratom zaslať naspäť na svoj domovský účet).


Ako si založím Wise účet
?

Založenie účtu je pomerne jednoduchá záležitosť, čaká ťa iba vyplnenie zopár údajov a nejaké security checks, no mal/a by si to zvládnuť úplne bez problémov. 

Klikni na tento LINK, zaregistruj sa a otvor si účet v USD. Ako sme spomínali vyššie, pre otvorenie USD účtu budeš musieť vložiť na svoj Wise účet 20 EUR. Nerob si žiadne starosti, je to iba bezpečnostný prvok, týchto 20 EUR si budeš môcť obratom zaslať späť na svoj domovský účet. 

Po úspešnej registrácii a finalizácii všetkých krokov, dostaneš detaily k tvojmu americkému virtuálnemu bankovému účtu (routing number a account number). 

V prípade, ak si našim klientom a rozhodol si sa založiť účet Wise pre účely vrátenia daní, nahraj nám prosím rovnaký screenshot ako vidíš na tomto obrázku.

Ďakujeme, 

Tax Wizard